Îmi dăruiesc ziua de naștere unui copil minunat - Andreea

Dada Iliescu Asociatia Andreea Paula

47.282608695652% Complete
Vreau să fac o donaţie!

În luna august a fiecărui an ziua mea de naștere e un moment de bucurie și de celebrare a vieții și a momentelor minunate petrecute alături de cei dragi. Sunt un om norocos cu mulți prieteni dragi apropiați. Prieteni cu adevărat, care  îmi sunt alături la bine și la greu, care mă susțin și îmi sunt alături în orice moment. Atunci când îmi este bine, dar mai ales atunci când îmi este greu și în viața mea se ivesc și momente mai greu de depășit.

Anul acesta am ales să îmi donez ziua de naștere unui copil minunat, frumos și tare drag mie, care însă suferă de o afecțiune genetică: distrofie musculară – o afecțiune care se traduce prin slăbiciunea musculaturii corpului. Toate eforturile medicale pentru recuperarea copiilor bolnavi se îndreaptă spre ameliorarea simptomelor și îmbunătățirea calității vieții acestora. Anul acesta doresc să îi fiu alături Andreei – care suferă de distrofie musculară congenitală.

Dintotdeauna atunci când se apropia ziua mea de naștere încercam să îmi imaginez ce anume mi-ar plăcea să primesc! Ce anume mi-ar aduce zâmbetul pe buze și acel fluturaș din stomac? Anul acesta îmi doresc doar să știu că pot aduce un zâmbet în privirea frumoasă a Andreei, că pot fi parte din eforturile făcute de cei dragi pentru un copil care își dorește doar să fie asemenea celorlalți.

M-aș bucura enorm să știu că într-o bună zi Andreea va reuși să facă primii ei pași. Și că va reuși să se joace alături de prietenii ei. Până atunci, vă invit dragii mei prieteni – și știu că îmi veți fi alături – să vă imaginați doar câteva minute în locul celor apropiați Andreei și să simțiți cât de greu le este.

Acum știți ce îmi doresc de ziua mea :)

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Misiunea Asociației Andreea Paula este de a asigura ingrijire si asistenta copiilor cu dizabilitati, pentru îngrijire specalizată, recreere terapeutică, suport și consiliere psihologică și integrare socială individualizată.

Împreună putem să îi fim alături Andreei sustinand-o sa poata beneficia de tratament si terapie de specialitate.

Vine ziua ta. Este momentul în care ești în centrul atenției prietenilor, cunoscuților, familiei. Toata lumea te întreabă ce iți dorești să primești cadou, dar tu știi că ai tot ce îți trebuie și că nu îți dorești decât să fii aproape de cei dragi și să împarți cu ei bucuria și voia bună. Și, când se întâmplă așa, iti dai seama că acesta este, poate, cel mai fru

AlergamPrinPadure

50 RON
07 Sep 2018

Anonymous

150 RON
Ținem pumnii pentru recuperarea Andreei! Zile senine și sănătate muuultă!
23 Aug 2018

Aviatiei Run Team

200 RON
Multa sanatate micutei Andreea!!
19 Aug 2018

Echipa SHL

400 RON
14 Aug 2018
La mulți ani, cu drag!

Alaturi de andrea

10 RON
12 Aug 2018
La mulți ani frumoși și sănătoși amândurora! :)
12 Aug 2018
Ani frumoși și sănătoși să aveți și tu și micuța Andreea!

DDC Team

300 RON
La multi ani minunati Dada! Andreei multa sanatate, recuperare si zambete in privire! Te imbratisam cu mult drag
11 Aug 2018
La multi ani Dada si cat mai multa sanatate Andreei!
Multa sanatate si incredere, Andreea! <3
Pentru Andreea
10 Aug 2018
La multi ani, Dada!!!!! Esti minunata!!!!.
10 Aug 2018
Multa sanatate Andreei! La multi ani Dada!
09 Aug 2018
La multi ani Dada! Esti un om deosebit! Multa sanatate Andreei!
08 Aug 2018

Nicoleta

75 RON

The Solomons

100 RON
La multi ani minunati Dada si sa ti se intoarca inzecit binele pe care il faci, iar Andreei ii dorim sa invete bucuria miscarii
06 Aug 2018
La mulți ani ție și mulți ani recuperați și ameliorati Andreei!
Dada Iliescu : Asociatia Andreea Paula
Îmi dăruiesc ziua de naștere unui copil minunat - Andreea